Autoteenindus
0

Blogi

Kuidas krokodille kasutada?

28.02.2020

Ärge laske nimest (ega pildist) end eksitada. Tegelikult tuleb tavainimestel rohkem selliste krokodillidega tegemist teha nagu vasakpoolselt pildilt näha võib. Aga nüüd asja juurde! Igapäevaselt linnas ringi sõites ei jõua auto aku korralikult laadida. Selleks, et aku sõidu ajal end täis laeks on kõige parem sõita kuni tund aega maanteel, aga selliseid pikki otsi on vaja teha harva. Talvel võid enda meelehärmiks avastada, et auto ühel hommikul enam ei käivitu. 


 

Kui leiad sõbra, kes on sind nõus aitama, ja krokodillid, siis järgides järgnevaid samme, saate auto tööle ja sellega teenindusse akut laadima sõidetud:

  • Pargi autod lähestikku ja võta välja mõlema auto käik ja süüde.
  • Seejärel ava kapotid ja leia mõlema auto akud või käivitusklemmid. Enamikel uuematel autodel on aku raskesti ligipääsetavas kohas - kas pagasiruumis või salongis, sel juhul on kapoti all käivitusklemmid. Kui käivitusklemme ei leia, siis kirjuta google otsingusse enda auto mark ja mudel ning lisa lõppu "battery location" või algusesse "how to jump start" ja siis Sinu auto mark ja mudel (Google lahendab tihtipeale kõik mured).
  • Veendu, et autode akud oleksid enam-vähem sarnase võimsusega. Liiga väikese akuga suuremat võimust nõudvat masinat käivitades võib see väikese aku voolust tühjaks tõmmata. Vastupidi suur aku võib viga teha väiksema akuga auto elektroonikale. 
  • Kõigepealt ühenda punane krokodill täis akuga auto punase poolusega, seejärel tühja akuga auto punase poolusega.
  • Siis ühenda must krokodill täis akuga auto musta poolusega, seejärel tühja akuga auto ükskõik millise metallist auto osaga (see on vooluringi maandamiseks).
  • Käivita täis akuga auto ja lase mõni minut mootoril töötada, see laeb natuke tühja auto akut. Seejärel keera enne tühja akuga auto käivitamist täis akuga autost süüde välja, selle tegemata jättes võib esineda kahju auto elektrisüsteemidele.
  • Proovi tühja akuga autot käivitada, kui see ei õnnestu, proovi mõne aja pärast uuesti.
  • Kui auto käima saad, ühenda krokodillid lahti vastupidises järjekorras, esmalt must, siis punane.
  • Kui auto ei käivitu, siis eemalda krokodillid ja tühi aku ning palu sõbral end lähimasse töökotta visata, et saaksid seal aku täis laadida.

Kui postitus oli Sulle abiks, siis anna sellest meile teada seda jagades. Suur tänu lugemast ja ohutuid krokodillidega kokkupuuteid!

Ettevõttest

KUMMIBOX OÜ on 1998 a loodud ettevõte. Meie peamised tegevusalad on autokaupade müük ja autoteenindused, rehvide ning velgede müük ja rehviteenindused. Meil on Tartus 2 kauplus-teenindust ja Valgas 1 kauplus-teenindus. Kaupu müüme üle Eesti. Autokauplusi ja -teenindusi reklaamime CARBOX kaubamärgi all, rehvikauplusi ja -teenindusi KUMMIBOXi nime all. ...
Kummibox OÜ Teguri 37a, 50107 Tartu Telefon: +372 56 555 22 E-post: info@carbox.ee