Autoteenindus
0

Autoremont CarBox

 

Autod on inimestele saanud läbi aja järjest tähtsamaks osaks elust. Kuid nagu paljud asjad võivad ka autod Meid aeg-ajalt alt vedada. Tihti puruneb auto just siis kui seda kõige rohkem vaja on. Kuid õnneks saab autoprobleeme kergesti ennetada.

Üks olulisemaid asju on regulaarselt mootoriõli ja teiste vedelike kontrollimine ja vahetamine. See tagab sõiduki tõrgeteta töötamise ja pikendab mootori eluiga. Samuti on mõistlik iga õlivahetuse käigus vahetada ka mootori õhufilter, salongiõhufilter ja kütusefilter.

Kütusefilter on mõeldud roosteosakeste ja mustuse väljasõelumiseks kütusest, et tagada mootorisse voolava kütuse puhtus. Veenduge, et auto kütusefilter oleks alati õigel ajal vahetatud, sest see on hoiab sõiduki mootorit  töökorras. Kütusefiltrit soovitame vahetada vähemalt kord aastas.

 

autoremont

 

Jälgida tuleks ka, et kas sõidukil on aku laetud. Kõik auto elektroonilised tarvikud sõltuvad töötavast akust – starterist, mootorist ja muudest voolu nõudvatest osadest. Mõned märgid, mis näitavad, et aku on nõrk ja seda tuleks vahetada, halb lõhn, oksüdeerunud akuklemmid ja pistikud ja pidevad elektriprobleemid. Ideaalsetes temperatuuri- ja sõidutingimustes võib auto aku vastu pidada kuni neli aastat. Siiski tuleb seda iga hoolduskülastuse ajal lasta kontrollida.

 

autoremont-Tartu

 

Väga oluline on pidurisüsteemi kontroll. Regulaarne pidurite hooldus on hädavajalik ohutuks ja sujuvaks sõitmiseks. Seetõttu tuleb hooldustööde käigus kontrollida ka kõiki pidurisüsteemi osi (klotse, kettaid, peasilindrit, pidurisadulaid ja pidurivoolikuid ning torustikku). Samuti mõõta pidurivedeliku veesisaldust ja vajadusel see vahetada!

 

Pidurdusteekonnal mängib rolli ka rehvide üldine seisukord. Rehvid on auto ainus osa, mis teega kokku puutub. Rehve tuleks sageli kontrollida – eelkõige tuleb iga hoolduse ajal kontrollida ka mustri sügavust, rehvirõhke ja rataste tasakaalu.

Samuti tuleks jälgida jahutusvedeliku taset. Kui jahutusvedeliku tase on madal ja süsteemis on õhku, kuumeneb auto mootor üle ja takerdub. Seetõttu tuleks kontrollida jahutusvedeliku taset vähemalt kord kvartalis. Jahutusvedeliku külmakindluse mõõtmine kuulub sõiduki tehnohoolduse tööprotsessi hulka.

 

Süüteküünlad on auto käivitamisel peamine osa, mida igaüks saab hõlpsasti hooldada või asendada. Siiski on soovitatav selle hooldamine jätta koolitatud tehniku hooleks.

 

Kontrollida tuleks ka roolivõimendi õli. Roolivõimendi õli on aine, mis ühendab roolivõimendi pumba ja roolilati vahelist surveliiklust. Kui õli tase on süsteemis vähenenud, tuleb tuvastada lekkekoht. Süsteemi sattunud õhk paneb pumba inisema ja see rikub pumba üsna kiirelt. Õli kvaliteedi halvenemine on esimene märk vahetust vajavast agregaadist. On see siis roolivõimendi pump või roolilatt, tihtipeale mõlemad kui saastunud õli on pikalt süsteemis ringlenud.  Roolivõimendi vedelikku tuleks kontrollida iga hoolduse käigus.

 

Iga väiksemgi ebatäpsus või puudujääk auto tehnoseisundis muudab edaspidise sõidu kordades ohtlikumaks.

 

Iga kulunud detail avaldab märgatavalt suuremat  koormust teistele osadele. Kui te ei ole oma sõiduki korrasolekus kindel, on mõistlik tuua oma auto kontrolli. Selleks, et edasisi kilomeetrid muretult läbida, remontige oma autot ainult professionaalses autoremonditöökojas. CarBox teeninduses teostavad remonttöid aastatepikkuse kogemuse ning jätkuva väljaõppega lukksepad. Oskuslik töö käsikäes tehniliste teadmiste ning kaasaegsete seadmetega tagavad meie klientidele kiire ja kvaliteetse autoremondi.

 

autoremont-sõidukile

 

Meie teenuste hulka kuuluvad:

 

  • mootoririhmade ja mootorikettide vahetus spetsiaaltööriistadega;
  • autodiagnostika, autoelektritööd;
  • summutite remont, keevitus, katalüsaatorite vahetus;
  • sidurite vahetus, erinevate agregaatide vahetus;
  • veermiku remont/hooldus, 3D sillastend;
  • pidurite remont, pidurivedeliku vahetus;
  • vedrustuse kontroll/remont;
  • kliima hooldus, osade vahetus ja süsteemi remont;
  • automaatkastiõli dünaamiline õlivahetus, sillaõlide vahetus.

 

Autoremonti pakkume nii sõidu- kui ka pakiautodele!

 

Tehes koostööd erinevate varuosakauplustega, suudame hankida Teie sõidukule vajalikud kvaliteetsed autovaruosad. CarBox-is tehtud töödele ja paigaldatud varuosadele anname kaasa korralise garantii.

 

Veendu selles kõiges ise!

Broneeri aeg internetis: SIIN

või helista

 

Lisainfo saamiseks saatke e-mail: info@carbox.ee 

või külastage meie teenindusi.

 

Ettevõttest

KUMMIBOX OÜ on 1998 a loodud ettevõte. Meie peamised tegevusalad on autokaupade müük ja autoteenindused, rehvide ning velgede müük ja rehviteenindused. Meil on Tartus 2 kauplus-teenindust ja Valgas 1 kauplus-teenindus. Kaupu müüme üle Eesti. Autokauplusi ja -teenindusi reklaamime CARBOX kaubamärgi all, rehvikauplusi ja -teenindusi KUMMIBOXi nime all. ...
Kummibox OÜ Teguri 37a, 50107 Tartu Telefon: +372 56 555 22 E-post: info@carbox.ee