Autoteenindus
0

Hooldus ja õlivahetus

 

Auto pikaealisuse valem on õigeaegselt ning nõuetele vastavalt teostatud tehnohooldus.

 

Paljud autoomanikud soovivad, et nende auto kestaks ning sellega oleks ka turvaline liigelda.  Selleks tuleb auto eest õigeaegselt hoolt kanda. Kuid millal siis auto hooldusesse viia?  Soovitatav on teha hooldust ja õlivahetust iga 15 000 kilomeetri läbimisel.
Regulaarne õlivahetus aitab mootorit puhtana hoida ning kaitseb niiskuse, mustuse ning sette tekkimise eest. Must õli sunnib mootorit ja selle osi rohkem töötama, mille tulemusena põletatakse ka  rohkem kütust.
Mootoril on erinevaid osi, mis liiguvad väga suurtel kiirustel ning tekitavad hõõrdumist.  Korralikult määriv õli vähendab hõõrdumist ning hoiab ära mootoriosade liigse kuumenemise.

 

õlivahetus-autole

 

Samuti parandab kvaliteetne õli mootori võimsust ning pikendab mootori eluiga.

Kui aastane läbisõit on väiksem kui 15 000 kilomeetrit, siis tuleb auto läbisõidust olenemata mootoriõli vähemalt kord aastas vahetada.  Sagedalt eeldatakse, et kui autoga harva sõidetakse, ei ole ka õli vaja vahetada. Kuid mootoriõli kvaliteet väheneb aja jooksul , mis omakorda vähendab mootori üldist kestvust. 
 

Tihtipeale piirdutakse hoolduse käigus vaid mootoriõli ning selle filtri vahetusega.  Meie soovitame vahetada lisaks ka õhu- ja salongifiltri ning vastavalt autole ka kütusefilter.
Esmapilgul ei pruugi need alati tunduda oluliste komponentidena, kuid õhufilter aitab auto jõudlust säilitada,  takistades  väikeste osakeste sattumist mootorisse. Puhas salongifilter võimaldab hingata puhast õhku ning pikendab ka sõiduki kliimasüsteemi eluiga.
Kui kütusefilter  ummistub, töötab kütusepump palju raskemini  ning  tekivad probleemid auto käivitamisega.  Samuti vähendab see mootori jõudlust.

 

auto-õlivahetus-Tartus

 

Koos õlivahetusega on vajalik teostada ka muude filtrite vahetus ning auto üldseisundi kontroll! Meie eesmärk on hoolduse käigus kogu Teie auto üle kontrollida, et enne järgmist hooldust Teil probleeme ei esineks. Tehes sõiduki hooldust, arvestame konkreetse automargi tehasenõudeid ja ettekirjutisi. 

 

Hoolduse käigus kontrollime ka:

 

 • välisvalgustust;
 • veermikku (lõtkud, kulunud osad);
 • rehve ning rehvirõhku;
 • roolisüsteemi (lõtkud, lekked);
 • pidurisüsteemi (lekked, kulunud osad);
 • rihmu ning rullikuid (kulumisaste, lõtkud);
 • jõuülekannet (lõtkud, lekked);
 • jahutusvedelikku (külmumise piir, vahetus);
 • pidurivedelikku (lekked, vahetus);
 • akut;
 • klaasipühkijaid jne.
 

Levinud on arvamus, et jahutus- ja pidurivedelikku ei peagi vahetama.

 

Tegelikult on jahutusvedelikke kahte tüüpi: punane ehk longlife, mis on mõeldud kasutamiseks viieks aastaks ja roheline ehk standard, kaheks aastaks. Jahutusvedeliku regulaarse vahetamisega hoiame ära korrosiooni tekke, see aga pikendab veepumba, tihendite ning üldiselt jahutussüsteemi eluiga. Pidurivedelikku peab vahetama iga kahe aasta tagant. Kui pidurivedelik vahetamata jätta, on tulemuseks  suportite kinni roostetamine ja muud piduriprobleemid.

 

auto-hooldus-süsteemide-kontroll

 

Too oma auto meile hooldusesse!

Broneeri aeg internetis: SIIN

või helista

 

Lisainfo saamiseks saatke e-mail: info@carbox.ee 

või külastage meie teenindusi.

 

 

Ettevõttest

KUMMIBOX OÜ on 1998 a loodud ettevõte. Meie peamised tegevusalad on autokaupade müük ja autoteenindused, rehvide ning velgede müük ja rehviteenindused. Meil on Tartus 2 kauplus-teenindust ja Valgas 1 kauplus-teenindus. Kaupu müüme üle Eesti. Autokauplusi ja -teenindusi reklaamime CARBOX kaubamärgi all, rehvikauplusi ja -teenindusi KUMMIBOXi nime all. ...
Kummibox OÜ Teguri 37a, 50107 Tartu Telefon: +372 56 555 22 E-post: info@carbox.ee