Autoteenindus
0

Velgede sirgestamine ja värvimine

 

Taastame, sirgestame ja värvime teie plekk- ja valuvelgi.

 

Ilusad valuveljed parandavad tunduvalt iga auto välisilmet. Valuveljed on saadaval erinevates värvides ja stiilides. Sõiduki rattad puutuvad kokku paljude väliste teguritega, mis kahjustavad aeglaselt rataste värvi ja sära. Seetõttu võib velgede renoveerimine olla suurepärane viis oma auto väljanägemise uuendamiseks.

Ebatasasel maastikul sõites võib sõiduki ratastele tekkida mõlke, mis võib põhjustada rataste tasakaalust välja minemist. Valuvelgede taastamine võib olla suurepärane viis auto ohutuse parandamiseks. Velgede taastamine aitab säilitada nende algse kuju ja välimuse. Tihtipeale on ka velgede taastamine tunduvalt odavam kui uute velgede ostmine.

Varem olid sõiduki rattaid valmistatud terasest nende tugevuse, vastupidavuse ja korraliku välimuse tõttu. Valuvelgede kasutamine suurenes autospordifirmade suure nõudluse tõttu. Tänapäevased veljed on tehtud materjalist, mis kahjustuste järel ei purune vaid deformeeruvad.

Miinus pooleks on nende velgede puhul see, et alumiiniumveljed ei jää igavesti läikima. Sõiduteedel olev tolm, sool ja pigi kahjustavad pidevalt velgi ning rikuvad nende pinda ja sära.  Kahjustatud ja deformeerunud velgedega sõitmine on risk nii enda turvalisusele kui ka auto veermiku tööeale.

 

velgede-sirgestamine-Tartus

 

Aga kuidas tunda ära kõverat velge?

Esimene märk kõverast veljest on sõidu ajal vibratsioon. Kui velg on kõver ja kahjustatud, siis rehvi kontakt maapinnaga on ebaühtlane ning värin kandub edasi roolisambasse. Kui vibratsiooni on tunda roolis, võib see viidata esivelgede kõverusele ning kui vibratsiooni on tunda istmetes võib kõverdunud olla taga velg.

Samuti kui veljel on näha nähtavaid kahjustusi ning teie rehv tühjeneb pidevalt. Auto ratas on loodud nii, et see sobiks täpselt Teie rehviga. Kui velg on paindunud ja tõmbub rehvist eemale, võib see põhjustada õhulekkeid ning rehvi tühjenemist.

 

 

Seadmeks, millega tööd teeme ja velgi sirgestame, on Balansmatic JBC1022:

 

 

 

Velgede värvimine

 

Anname Teie kasutatud valuvelgede uue elu. Vana velg uues kuues.

 

Pulbervärvimine RAL värvikataloogist velgede jooks 4tk alates

 230 EUR km-ga

 

 

 

Etapid velgede taastamisel:

  • haavelpritsimine  - eemaldame vana värvi ja rooste;
  • kuumutamine - kuumutame velgi kuni 200 kraadini, et välistada hilisemad pooridest väljakeemised;
  • 1. värvikiht - kruntvärv, millele järgneb järellihvimine (lihvime võimalikud poorid ja ebatasasused);
  • 2. värvikiht - põhivärv, värvitoon vastavalt tellija soovile;
  • 3. kiht - ilmastiku ja UV kindel läikiv lakk.

 

Töö aeg alates 5st tööpäevast. Sõltuvalt töökoormusest või perioodist võib aeg pikeneda.

Värvivalik on Kreutzwaldi tänava teeninduses kohapeal. Täpsem info kohapealt või helistades numbril 5666 6141.

 

Velgede sirgesdamist teostame eraldi tööna, velgede taastamist (velgede puhastus, velgede värvimine) teostame komplektse tööna, eraldi teenust komplekti osadele ei teosta.

 

Õnneks ei pea kohe kahjustuste märkamisel uusi velgi ostma hakkma, vaid on ka soodsam lahendus. Tooge oma kahjustatud plekk- ja valuveljed Meie Tartu Kreutzwaldi 56d teenindusse ja me teeme need ilusaks. Esmalt kontollime alati ka velgede sirgsust ning vajadusel sirgestame neid. Samuti toimub erinevate toonide valik kohapeal. Kindlasti leiame Teile sobiva velje tooni.

 

Ära enam oota, lase oma vanad veljed korda teha!

Broneeri aeg internetis: SIIN

või helista

 

Lisainfo saamiseks saatke e-mail: info@carbox.ee 

või külastage meie teenindusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ettevõttest

KUMMIBOX OÜ on 1998 a loodud ettevõte. Meie peamised tegevusalad on autokaupade müük ja autoteenindused, rehvide ning velgede müük ja rehviteenindused. Meil on Tartus 2 kauplus-teenindust ja Valgas 1 kauplus-teenindus. Kaupu müüme üle Eesti. Autokauplusi ja -teenindusi reklaamime CARBOX kaubamärgi all, rehvikauplusi ja -teenindusi KUMMIBOXi nime all. ...
Kummibox OÜ Teguri 37a, 50107 Tartu Telefon: +372 56 555 22 E-post: info@carbox.ee