Autoteenindus
0

Veermiku kontroll

 

Mis on auto veermik? - Auto veermik on see osa autost, millel on kontakt maapinnaga - rattad, vedrustus ningi esi- ja tagasild.

 

Kõik mis liigub, see ka kulub. Veermik on igapäevaselt auto üks enim koormust saav osa. Oma liikuva olemuse, ebastandardselt mõjuvate jõudude ja suure koormuse tõttu on veermik ka vastuvõtlikum erinevatele riketele. Rikked veermikus võivad põhjustada rikkeid ka mujal auto süsteemides, näiteks mootoris ja jõuülekandesüsteemis. 

 

Millal lasta veermikku kontrollida?

  • auto juhitavus on halvenenud;
  • pidurdusteekond on suurenenud;
  • kostub ebatavalisi helisid - müra, kolksumist;
  • rooliratas vibreerib;
  • rehvid on kulunud ebaühtlaselt.

 

Veermiku heast seisukorrast sõltub väga suurel määral iga sõiduki sõidumugavus ja turvalisus. 

 

Soovitatav on teostada veermiku kontrolli iga kord, kui autol õli vahetatakseSee tagab sõiduki pikaajalise toimimise. Kui auto veermikus leidub üks vahetust vajav detail, aga vahetust ei tehta, siis hakkab see kulunud detail mõjutama teiste veermikudetailide tööd. See omakorda vähendab veermiku eluiga. Auto esisilla kontrolli käigus avastatud kulunud detaili vahetades on soovitatav vahetada ka selle paariline teisel pool auto veermikus. Tõenäosus on, et detaili paariline vajab ka mõne aja möödudes vahetust, see jällegi nõuab uut külastust teenindusse ning maksumust. 

 

Veendume üheskoos Teie auto turvalisuses!

Broneeri aeg internetis: SIIN

või helista

 

Lisainfo saamiseks saatke e-mail: info@carbox.ee 

või külastage meie teenindusi.

Ettevõttest

KUMMIBOX OÜ on 1998 a loodud ettevõte. Meie peamised tegevusalad on autokaupade müük ja autoteenindused, rehvide ning velgede müük ja rehviteenindused. Meil on Tartus 2 kauplus-teenindust ja Valgas 1 kauplus-teenindus. Kaupu müüme üle Eesti. Autokauplusi ja -teenindusi reklaamime CARBOX kaubamärgi all, rehvikauplusi ja -teenindusi KUMMIBOXi nime all. ...
Kummibox OÜ Teguri 37a, 50107 Tartu Telefon: +372 56 555 22 E-post: info@carbox.ee