Autoteenindus
0

Sildade reguleerimine autol

 

Sillastend ehk sildade reguleerimine tähendab auto rataste joondamist paralleelselt sama silla rattaga ja risti maapinnaga.

 

Peamine põhjus, miks auto rattad oma esialgse asendi ja kaldenurga kaotavad, on ebatasasel teel sõitmine. Auto veermik on peamine aukudest ja tee ebatasasustest tulenevate põrutuste pehmendaja ning seetõttu igapäevaselt enim koormust saav auto osa. Kuna veermik koosneb mitmest liikuvast osast, siis suure põrutuse saades võivad veermiku detailid nihkesse minna ja auto rattad ei ole enam otse. Seetõttu on soovitatav lasta oma autol kord aastas sillakontrolli teostada.
Kui veermikul on parandustöid teostatud, tuleks samuti lasta sillad üle kontrollida veendumaks, et miskit paigast ei ole nihkunud.

 

sildade-reguleerimine

 

Millal lasta sildu reguleerida?

 

  • auto kisub sõites vasakule või paremale;
  • otse sõites on rool visuaalselt viltu;
  • rehvidel on üks pool rohkem kulunud kui teine;
  • veermikul on tehtud parandustöid.

 

Korrektselt reguleeritud sillad tagavad teel auto parema juhitavuse, pikendavad rehvide ja silladetailide eluiga.

 

sildade-reguleerimine

 

Reguleerimata sildadega sõites ei kulu rehv ühtlaselt vaid üks pool saab kogu koormuse. See vähendab rehvide eluiga ning rehvid tuleb kiiremini ümber vahetada. Ebaühtlaselt kulunud rehvidega peab auto kasutama rohkem jõudu ning energiat, suureneb auto kütusekulu.

Kui rattad on õiges suunas, tagab see sujuvama ning mugavama sõidu. Reguleerimata sillaga sõites kisub auto paremale või vasakule, mis muudab roolimist raskemaks ning sõitmise ohtlikumaks.

Reguleerimata sildadega sõitmine põhjustab  ka auto osade ebaühtlase ja enneaegse kulumise. Iga kord, kui teel auku või konarusi tabatakse, saavad rooli- ja vedrustussüsteemid löögi. Kui rehvid ei võta lööki ühtlaselt vastu, saavad teatud piirkonnad löögi tugevamini kui teised, mistõttu need lagunevad varem kui peaks.
 

Lastes regulaarselt oma auto sildu kontrollida ja vajadusel reguleerida võid säästa sadu eurosid.

Tihtipeale tuues auto sildu reguleerima võib aga juhtuda, et esmalt tuleb kulunud või katkiseid silladetaile vahetada. Kuna kulunud liigendite tõttu muutuvad rataste asendid ja silla reguleering läheb paigast ära. 

 

Kummibox OÜ kasutab oma teenindustes sildade reguleerimiseks (esisilla reguleerimine, 3D sillastend) professionaalseid ja kõrge kvaliteediga seadmeid. Seadmeid käsitlevad koolitatud ja suurte kogemustega reguleerijad. Tartus Teguri 37a teeninduses teostame sildade reguleerimist John-Bean Visualiner 3D Arago seadmega alates 2011. aastast. Alates 2017. aastast pakkume antud teenust ka Kreutzwaldi 56d teeninduses. Valgas Kelli 7 teeninduses teostame sildade reguleerimist Gorghi Exact Black Tech 3D seadmega alates 2008. aastast.

 

 

Kui kahtlustad oma autol ülaltoodud muresid siis võta meiega ühendust, leiame lahendused!

Broneeri aeg internetis: SIIN

või helista

 

Lisainfo saamiseks saatke e-mail: info@carbox.ee 

või külastage meie teenindusi.

Ettevõttest

KUMMIBOX OÜ on 1998 a loodud ettevõte. Meie peamised tegevusalad on autokaupade müük ja autoteenindused, rehvide ning velgede müük ja rehviteenindused. Meil on Tartus 2 kauplus-teenindust ja Valgas 1 kauplus-teenindus. Kaupu müüme üle Eesti. Autokauplusi ja -teenindusi reklaamime CARBOX kaubamärgi all, rehvikauplusi ja -teenindusi KUMMIBOXi nime all. ...
Kummibox OÜ Teguri 37a, 50107 Tartu Telefon: +372 56 555 22 E-post: info@carbox.ee