Autoteenindus
0

Tulekustuti kontroll

 

Sõidukites kasutatavate tulekustutite reaalne tööaeg tulekahju korral jääb kümne sekundi piiresse, mistõttu on oluline,

et tulekustuti oleks töökorras. 

 

Igal aastal toimub Eestis sadu sõidukite tulekahjusid. Sõiduautodes on 1kg või 2kg pulberkustutid, mille vajaduse, regulaarse korrashoiu ja paigaldamise nõuded on määratud erinevate eeskirjadega. Paljud autoomanikud ei tea, et nende autos asuv tulekustuti vajab iga aastast kontrolli.

 

Kontrolli läbib tulekustuti, millel:

  • on eestikeelne loetav kasutusjuhend;
  • on nõutud töösurve;
  • kere on ilma nähtavate mehaaniliste vigastuste ning roosteta;
  • voolik ei ole murenenud ega katki;
  • pulber ei ole paakunud ehk kivistunud;
  • on nõuetekohased tõkised ning plommid;
  • tehase poolt näidatud; efektiivsusklassid erinevate ainete kustutamisel vastavad nõuetele.

 

Selleks, et tulekustuti korrasolekus kindel olla, tuleb tulekustuti omanikul vastavalt õigusaktile teostada kord kuus mootorsõiduki tuleksututi vaatlust, veendumaks et tulekustuti on omal kohal, manomeetri rõhk on rohelises sektoris, splindid ja plomm on terved ning ei oleks möödunud tulekustuti kontrolli tähtaeg. Kui ilmneb vajadus tulekustuti kontrollimiseks, siis saab seda teostada meie CarBox autoteenindustes (Tartus Teguri 37a ja Kreutzwaldi 56d, Valgas Kelli 7). Me pakume koostöös Selektor Projekt OÜ-ga oma klientidele tulekustuti kontrolli teenust auto hoolduses või remondisolemise ajal.

Tulekustuti kontrolli teenuse teeb auto omaniku jaoks mugavaks asjaolu, et ei pea otsima eraldi ettevõtet, kes kontrolli teostaks, kontrolli saab ära tehtud meie CarBoxi esindustes. Lisaks oskavad meie töötajad soovitada sõiduki omanikele kuidas ja kuhu oleks kõige parem Teie sõidukis tulekustuti kinnitada, et tulekustuti asuks kättesaadavas kohas ja oleks kättesaadavalt kinnitatud.

 

 

Ettevõttest

KUMMIBOX OÜ on 1998 a loodud ettevõte. Meie peamised tegevusalad on autokaupade müük ja autoteenindused, rehvide ning velgede müük ja rehviteenindused. Meil on Tartus 2 kauplus-teenindust ja Valgas 1 kauplus-teenindus. Kaupu müüme üle Eesti. Autokauplusi ja -teenindusi reklaamime CARBOX kaubamärgi all, rehvikauplusi ja -teenindusi KUMMIBOXi nime all. ...
Kummibox OÜ Teguri 37a, 50107 Tartu Telefon: +372 56 555 22 E-post: info@carbox.ee